Читання 29 грудня

Читання дня

Євангеліє

Він же сказав йому: один чоловік справив велику вечерю і запросив багатьох,

і коли настав час вечері, послав раба свого сказати запрошеним: ідіть, бо все вже готове.

І почали всі, ніби змовившись, вибачатися. Перший сказав йому: я купив землю і мені треба піти і оглянути її; прошу тебе, вибач мені.

Другий сказав: я купив п’ять пар волів і йду випробувати їх; прошу тебе, вибач мені.

Третій сказав: я оженився і через те не можу прийти.

І, повернувшись, раб той розказав про це господареві своєму. Тоді, розгнівавшись, господар дому сказав рабові своєму: піди швидше на вулиці й провулки міста і приведи сюди вбогих, калік, сліпих і кривих.

І сказав раб: господарю! зроблено, як ти звелів, і ще є місце.

Господар сказав рабові: піди на дороги і загорожі і умовляй прийти, щоб наповнився дім мій.

Бо кажу вам, що ніхто з тих запрошених не покуштує моєї вечері, бо багато званних, та мало вибраних.

Євангеліє від Луки,
Глава 14, вірші 16-24

Апостол

Коли ж явиться Христос, життя ваше, тоді і ви з’явитесь з Ним у славі.

Отже, умертвіть земні члени ваші: блуд, нечистоту, пристрасть, злу похоть і користолюбство, що є ідолослужіння,

за які гнів Божий йде на синів противлення,

серед яких і ви колись були, коли жили поміж ними.

А тепер ви відкладіть усе: гнів, лютість, злість, лихослів’я, лайливість уст ваших;

не говоріть неправди один одному, скинувши вітху людину з ділами її

та вдягнувшись у нову, яка оновлюється в пізнанні за образом Творця її,

де нема ні елліна, ні іудея, ні обрізання, ні необрізання, варвара, скіфа, раба, вільного, але все і у всьому Христос. 

Послання до колосин святого апостола Павла,
Глава 3, вірші 4-11

Старий Заповіт

Господь промовив до Мойсея, кажучи: Скажи ізраїльським синам: Якщо хтось з ізраїльських синів чи з захожих, які долучилися до Ізраїля, дасть своїх дітей володаревіx, нехай буде неодмінно вбитийy: нехай народ, що живе на тій землі, поб’є його камінням. Я Сам зверну Своє обличчя проти того чоловіка і вигублю його з-посеред його народу, бо він дав своїх дітей володареві, щоб осквернити Мої святощі й опоганити ім’я тих, хто посвячений Мені. Якщо ж корінні жителі тієї землі таки не зважатимутьz своїми очима на того чоловіка, коли він даватиме своїх дітей володареві, та не вб’є його, то Я зверну Своє обличчя проти того чоловіка та його рідні й вигублю з-посеред їхнього народу його та всіх, хто його підтримує, віддаючи їх на розпусту для володаря.

Якщо якась душа піде слідом за черевомовцями чи чаклунами, чинячи розпусту слідом за ними, – Я зверну Своє обличчя проти тієї душі й вигублю її з-посеред її народу.

Будьте святими, бо Я, Господь, ваш Бог, святий. Дотримуйтесь Моїх заповідей і виконуйте їх. Я – Господь, Який освячує вас.

Кожний чоловікaa, який лихословитиме свого батька чи свою матір, нехай буде неодмінно вбитийab; він лихословив свого батька чи свою матір, тож буде винний.

Чоловік, який вчинить перелюб з дружиною іншого чоловіка, чи який вчинить перелюб з дружиною ближнього, – нехай будуть неодмінно вбитіac і перелюбник, і перелюбниця. Якщо хтось переспить з дружиною свого батька, то він відкрив сором свого батька, – тож нехай обоє будуть неодмінно вбитіad, – вони винні. Якщо хтось переспить зі своєю невісткою, то нехай обоє будуть неодмінно вбитіae, бо вони вчинили безбожність, – вони винні. Хто переспить із чоловіком, як із жінкою, – обоє вчинили гидоту, тож нехай будуть неодмінно вбитіaf, – вони винні. Хто візьме жінку та її матір, – це беззаконня; нехай спалять на вогні і його, і їх, – і хай у вас не буде беззаконня. Хто дасть своє злягання чотириногому, нехай буде неодмінно вбитийag; вбийте також і чотириногого. Жінка, яка прийде до будь-якої тварини, щоб спаруватися з нею, – убийте і жінку, і тварину; нехай будуть неодмінно вбитіah, – вони винні. Хто візьме свою сестру по свому батькові чи по своїй матері й побачить її сором, а вона побачить його сором, то це ганьба – нехай будуть вигублені перед синами їхнього роду; він відкрив сором своєї сестри – тож вони візьмуть на себе гріх. Чоловік, який переспить із жінкою, що відсиджується, і відкриє її сором, – відкрив її джерело, а вона відкрила виділення своєї крові, – тож нехай обоє будуть вигублені з-посеред їхнього роду. Не відкривай сорому сестри свого батька й сестри своєї матері, бо такий відкрив родичку, – такі понесуть гріх. Хто переспить зі своєю родичкою, той відкрив сором своєї рідні; такі помруть бездітними. Хто візьме дружину свого брата, – це нечистота, – він відкрив сором свого брата; такі помруть бездітними.

Дотримуйтесь усіх Моїх заповідей та Моїх присудів і виконуйте їх, – і ви не обриднете землі, до якої Я вводжу вас, щоб ви на ній жили. Не поводьтеся згідно з законами народів, які Я проганяю з-перед вас, бо вони чинили все це і Чобридли Мені, тож Я сказав вам: Ви успадкуєте їхню землю, і Я дам її вам у власність, – землю, яка тече молоком та медом. Я – Господь, ваш Бог, який відділив вас від усіх народів.

Відділіть чистих тварин від нечистих тварин і чистих птахів від нечистих і не чиніть своїх душ огидними через тварин, птахів та усіх плазуючих на землі, що Я вам відділив як нечисте. Будьте Мені святими, бо Я – святий, Господь, ваш Бог, Який відділив вас від усіх народів, щоб ви були Моїми. Чоловік чи жінка, хто б із них не став черевомовцем чи чаклуном, нехай обоє будуть неодмінно вбитіai. Побийте їх камінням, – вони винні.

 

Третя книга Мойсея
Левітів,
Глава 20

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії