Читання 19 серпня

Читання дня

Євангеліє

Коли минуло шість днів, Іісус взяв Петра, Якова та Іоанна, брата його, і вивів їх на високу гору одних, і преобразився перед ними: лице Його засяяло, як сонце, одежа ж Його стала білою, як світло.

І ось з’явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним.

При цьому Петро сказав Іісусові: Господи! добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі.

Коли він ще говорив це, хмара світла осінила їх, і ось, голос з хмари говорить: Цей є Син Мій Улюблений, в Котрому Моє благовоління; Його слухайте.

І, почувши, учні впали ниць і дуже злякались.

Але Іісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: встаньте і не бійтеся.

Звівши ж очі свої, вони нікого не побачили, крім одного Іісуса.

І коли вони сходили з гори, Іісус наказав їм: нікому не говоріть про це видіння, доки Син Людський не воскресне з мертвих.

 

Євангеліє від Матфея,

Глава 17, вірші 1-9

Апостол

Тому, браття, все більше і більше старайтесь утверджувати ваше покликання та вибрання; так діючи, ви ніколи не спіткнетесь, бо так відкриється для вас вільний вхід до вічного Царства Господа нашого і Спасителя Іісуса Христа.

Заради того я ніколи не перестану нагадувати вам про це, хоч і ви знаєте і утверджені в справжній істині.

Справедливим же вважаю, доки перебуваю в цій тілесній храмині, спонукати вас нагадуванням, знаючи, що незабаром повинен покинути оселю мою, як і Господь наш Іісус Христос відкрив мені.

Буду ж старатися, щоб ви і по відході моїм пам’ятали це.

Бо ми сповістили вам силу і пришестя Господа нашого Іісуса Христа, не йдучи за хитромудрими байками, а бувши очевидцями Його величі.

Бо Він прийняв від Бога Отця честь і славу, коли від величної слави дійшов до Нього такий голос: Цей є Син Мій Улюблений, у Котрому Моє благовоління.

І цей голос, що зійшов з небес, ми чули, перебуваючи з Ним на горі святій.

До того ж маємо найдостовірніше пророче слово; і ви добре робите, коли звертаєтесь до нього, як до світильника, що сяє в темному місці, доки почне розвиднятися день і засяє ранкова зірка в серцях ваших.

 

Друге соборне послання святого апостола Петра,

Глава 1, вірші 10-19

Старий Заповіт

І сказав Господь Мойсеєві: Підіймися до Мене на гору і стій там, і дам тобі кам’яні скрижалі – закон і заповіді, які Я записав, щоб дати їм закон. Мойсей та Ісус, його слуга, піднявшись, вийшли на Божу гору. А старійшинам вони сказали: Спокійно очікуйте тут, доки не повернемося до вас. Ось з вами Аарон та Ор; якщо хтось матиме справу, нехай іде до них. Мойсей та Ісус вийшли на гору, і хмара покрила гору, – Божа слава зійшла на гору Синай. Хмара покривала її шість днів. А сьомого дня Господь зі середини хмари покликав Мойсея. Вигляд же Господньої слави перед синами Ізраїля – наче палаючий вогонь на вершині гори. Тож Мойсей увійшов до середини хмари і піднявся на гору, і пробув там на горі сорок днів і сорок ночей.

І промовляв Господь до Мойсея віч-на-віч, так, як хтось спілкується зі своїм приятелем. І він повертався до табору. А його слуга, юнак Ісус, син Навина, не виходив з намету. І сказав Мойсей Господу: Ось Ти мені кажеш: Веди цей народ! Ти ж не об’явив мені, кого пошлеш зі мною. Ти ж мені сказав: Знаю тебе понад усіх! – і: Ти маєш милість в Мене. Тому, коли я знайшов милість перед Тобою, то покажи мені Себе, щоб я явно побачив Тебе, аби я знайшов милість перед Тобою, і щоб пізнав я, що ці люди є Твоїм народом. А Він говорить: Я Сам ітиму перед тобою і дам тобі відпочинок. Мойсей же каже Йому: Якщо Сам Ти не підеш, то не виводь мене звідси. А як стане дійсно відомо, що я знайшов милість перед Тобою, – я і Твій народ, – якщо не тим, що Ти йтимеш разом з нами? І таким чином прославимося, – я і Твій народ, – понад усякий народ, який є на землі. І Господь сказав Мойсеєві: Я зроблю тобі за цим словом, яке ти сказав, бо ти знайшов милість переді Мною, і Я пізнав тебе понад усіх. 18 А той каже: Покажи мені Твою славу! І Він сказав: Я пройду перед тобою в Моїй славі та проголошу Моє ім’я перед тобою: Господь. І помилую того, до кого милостивий, і виявлю милосердя тому, до кого милосердний. Та Мого обличчя ти побачити не зможеш, – сказав Він, – оскільки людина не може побачити Моє обличчя і залишитися живою. І промовив Господь: Ось місце біля Мене: ти стоятимеш на скелі. Коли ж проходитиме слава Моя, то Я поміщу тебе в розщелині скелі й покрию тебе Моєю рукою, доки не пройду. І заберу руку, і тоді побачиш Мене ззаду, а Моє обличчя не буде тобі показане.

І сказав Господь Мойсеєві: Витеши собі дві кам’яні скрижалі, як і попередні, і вийди до Мене на гору, і Я напишу на скрижалях слова, які були на перших скрижалях, котрі ти розбив. І будь готовий на ранок, і вийди на Синайську гору, і предстань там переді Мною на вершині гори. Та з тобою хай ніхто не виходить, і хай ніхто не появиться на всій горі. І вівці та худоба хай не пасуться поблизу тієї гори. І він витесав дві кам’яні скрижалі, такі, як і попередні. І, вставши, Мойсей уранці вийшов на Синайську гору, як йому і заповів Господь. І взяв Мойсей з собою дві кам’яні скрижалі. А Господь зійшов у хмарі, і став там перед ним, і проголосив іменем Господа. І пройшов Господь перед його обличчям, і проголосив: Господь – Бог співчутливий і милосердний, дуже терпеливий, багатомилостивий і правдивий, Який дотримується справедливості та чинить милосердя тисячам поколінь, віддаляє беззаконня, неправедність і гріхи, та не очищує винного, – Він наводить беззаконня батьків на дітей і на дітей їхніх дітей – до третього й четвертого поколінь. Мойсей, припавши до землі, поспішно поклонився

 

Вихід,

24:12-18; 33:11-34:8

© Українське Біблійне Товариство, 2011, переклад Біблії