ВПУ рекомендує: події та новини від наших партнерів (постійно оновлюється)

4 лютого 2020 — науково-практична конференція «Гармонізація міжконфесійних та міжрелігійних відносин»

До Всесвітнього Тижня міжконфесійної гармонії відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України організовує науково-практичну конференцію «Гармонізація міжконфесійних та міжрелігійних відносин: стратегія та перспективи порозуміння в сучасній Україні».

У програмі роботи конференції заплановано обговорення таких тем:

1. Сучасна Україна як буттєва основа формування стратегій порозуміння: від суспільних проблем до релігійно-конфесійної взаємодії для їх вирішення
2. Міжінституційні, міжконфесійні, міжособистісні відносини як нагода співслужити Благу.
3. Каритативний вектор міжконфесійної взаємодії – нагодуй голодного, втіш розпачливого, прихисти бездомного, зігрій холодного, підтримай зневіреного – прості кроки до подолання хаосу і зла.
4. Адекватна тематика налагодження порозуміння: Бог, Людина, Україна
5. Доброчинність та співдія в ім’я примноження Любові та Надії.
6. Міжрелігійний та міжконфесійний діалог як шлях порозуміння до суспільної злагоди: мета, засоби, алгоритми, тематика, співрозмовники, прагнення порозуміння.
7. Виклики релігійним та конфесійним дискурсам в інформаційну добу за умови панування секуляризму – міжконфесійна співпраця задля збереження релігійних цінностей.
Місце проведення: Київ, вул. Трьохсвятительська 4, 4-й поверх, актова зала (410).

Дата: вівторок, 4 лютого 2020

Час: початок об 11:00

За матеріалами ФБ-сторінки події

***

5 лютого 2020 — презентація книги Ґорана Божичевіча «Розбудова діалогу»

ГО НВО «Дух і Літера», ініціатива «Діалог у дії» (Dialogue in Action) разом з Благодійним фондом Карітас Київ та Caritas Kyiv “Долаючи Розломи в Громадах” запрошують на презентацію книги Ґорана Божичевіча  «Розбудова діалогу. Вибрані приклади роботи з примирення в Хорватії» та дискусію за участю автора.

Темою цієї книги є огляд та аналіз тридцяти обраних проектів, акцій та ініціатив, спрямованих на примирення в Хорватії з літа 1991 року по 2016 р. Ці приклади пов’язані з наслідками Хорватської війни за незалежність 1991–1995 років, повоєнним відновленням, реінтеграцією територій, захистом прав цивільних жертв, справедливим судочинством, роботою з ветеранами, з минулим, пам’яттю тощо.

Книга запрошує замислитись над тим, чого Україна може навчитися в Хорватії в плані примирення.

Реєстрація для участі є обов’язковою.

Місце проведення: Київ, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського (вул. Деревлянська, 13), Велика зала (Аула магна) на першому поверсі

Дата: середа, 5 лютого 2020

Час: початок о 19:00

Більше на ФБ-сторінці події

***

6 лютого 2020 —  «Дух і Літера» запрошує до дискусії про тотальну кризу «інстутиційної церкви»

Шановні друзі! Запрошуємо на презентацію книги Джошуа Серля «Богослов’я у постхристиянському світі за участю наступних учасників:

  • Джошуа Серль — автор і співавтор книжок, викладач богослов’я та філософії у Німеччині, Ірландії, Великій Британії та Україні.
  • Олексій Панич — філософ, перекладач, науковий співробітник НВО «Дух і Літера».
  • Юрій Чорноморець — доктор філософських наук, професор, релігієзнавець та філософ.

У книзі «Богослов’я у постхристиянському світі» Джошуа Серль висловлює погляд на те, як має змінитися християнський рух у постмодерну добу, коли так званий «християнський світ» вже безповоротно став надбанням минулого. Автор говорить про тотальну кризу «інстутиційної церкви» та пропонує новий вектор розвитку.

Організатори —  ГО «Дух і Літера» та книгарня «Є» запрошують до дискусії.

Місце проведення: Київ, книгарня «Є» (вул. М. Лисенка, 3)

Дата: четвер, 6 лютого 2020

Час: початок о 18:30

За матеріалами ФБ-сторінки події

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *